پشتیبانی تلفنی 09337596480
}

 

انتخاب شهر مبدا مبداء
انتخاب شهر مقصد مقصد
تاریخ پرواز :
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5

چگونه بلیط هواپیمایی بخریم که تاخیر نداشته باشد

تاخیر پرواز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برنامه سفر خود را با حساسیت تمام بر روی تاریخ و ساعت ، پرواز رفت و پرواز برگشت خود را تهیه می کنید و درست ساعاتی مانده به ساعت پرواز شما به شما اطلاع می دهند که پرواز شما با تاخیر و یا تعجیل مواجه شده است و یا اگر خیلی بدشانس باشید که پرواز به طور کامل کنسل شده است.هر کدام از این شرایط بسته به برنامه سفر شما ، می تواند تمام برنامه ریزی شما را به هم ریخته و ساعاتی ناخوشایند را برای شما به ارمغان بیاورد.
حال سوالی که مطرح می شود این است که چگونه بلیط هواپیمایی را تهیه کنیم که دچار تاخیر تا تعجیل یا کنسلی نشود؟
پاسخ اولیه برای این پرسش این است که شما به هیچ عنوان نمی توانید بلیطی را تهیه کنید که احتمال این گونه رخدادها در آن صفر باشد.
اکثر اوقات آنچه باعث مشکل در برنامه پرواز می شود غیرقابل پیش بینی بوده و می تواند برای هر بلیط هواپیمایی ، با هر نوع هواپیما یا شرکت هواپیمایی یا هر ساعت در شبانه روز رخ دهد ولی شما می توانید با در نظر گرفتن برخی شرایط و انتخاب های هوشمندانه پرواز ، درصد احتمال این رخداد ها  را برای سفر خود کاهش داده و با خیالی آسوده تر به سفر خود بیاندیشید.در ابتدا به عوامل تاثیر گذاری اشاره میکنیم که می تواند در برنامه پرواز تغییر ایجاد کند.

دلایل تاخیر پرواز هواپیما

دلایل تاخیر در پروازها رو می توان در دو مقوله سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کرد.نکته اول در مقوله سخت افزاری قابل ذکر است عمر بالای ناوگان هوایی کشور است که از تحریم های صنعت هوایی ایران منشا می گیرد.میانگین سن ناوگان هواپیمایی در ایران بیش از 20 سال است.برای درک میزان بالا بودن این میانگین ، کافی است به میانگین سن ناوگان هوایی خاورمیانه دقت کنید که 5 سال است.
نکته دوم که در بحث سخت افزار قابل ذکر است نیروی انسانی و نحوه مدیریت ایرلاین هاست.سازمان هواپیمایی کشوری به صورت ماهیانه آمار کلی از وضعیت پروازها همچون تعداد پرواز ها ، میزان تاخیر و .. را ارائه میکند و شما می توانید عملکرد شرکت های هواپیمایی را رصد کنید.
با این حال ، می توان با قیاس نسبی ، ایرلاین و هواپیما بهتری را انتخاب نمود تا احتمال تاخیر پرواز را در زمینه مشکلات سخت افزاری را کاهش داد.
اما قیاس و انتخاب بین ایرلاین و هواپیماهای مختلف فقط در مسیرهای پرترددی همچون مسیر تهران به مشهد میسر است و در بیشتر مسیرها ، شما انتخاب زیادی بین ایرلاین و هواپیما ندارید.حال شاید از خود بپرسید در این شرایط چه باید کرد؟ باز نکاتی هستند که با رعایت آن می توان پروازی را انتخاب کرد که احتمال تاخیر یا تعجیل یا کنسلی کمتری را داشته باشد و با خیالی راحت به برنامه سفر خود فکر کنید.
ساعات اولیه روز ، یعنی پروازهای که در ابتدای روز انجام می شود احتمال تاخیر کمتری دارد و هر چه ساعت پرواز رو به اواخر روز باشد احتمال تاخیر بیشتر می شود.
همیشه پیش بینی آب و هوا را رصد کنید.آب و هوا اگر بد باشد تاخیر یا کنسلی پرواز امری کاملاً طبیعی است.
اگر بلیط چارتر تهیه میکنید سعی کنید از وب سایت های معتبر که با چارترکننده های مطمئن تعامل دارند ، خرید کنید.شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی که قصد گرفتن کارت پرواز دارید با عبارت ناامید کننده "نام شما در لیست پرواز نیست" مواجه می شوید.این امر در پی خرید از وب سایت هایی رخ می دهد که با چارترکننده های معتبری تعامل ندارند.
درهنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما لازمه صدور بلیط برای شما ، ارائه شماره پیگیری و فایل بلیط به شماست و نه لزوماً کم شدن وجه از حساب بانکی شما.
به هنگام ثبت اطلاعات ، شماره همراه و ایمیلی را وارد کنید که در دسترس باشد و بابت هر تغییر در برنامه پرواز، سریعاً به شما اطلاع رسانی شود.